Jak u mě probíhá výcvik

Moje výcviková škola se zaměřuje na výcvik psů plemen: Retriever
                                                                                                               Ohař
                                                                                                               Slídič
                                                                                                               Jezevčík                           
                                                                                                               Teriér
Cílem mé výcvikové školy je naučit vašeho psa loveckým dovednostem, ale především naučit vůdce jak se psem pracovat. Pes a vůdce jsou tým a jejich úspěšnost  jde ruku v ruce se vzájemným porozuměním obou. 

Zabývám se výcvikem psů na lovecké zkoušky, nezabývám se sportovní kynologií. Nedělám základní výcvik poslušnosti a podobná pochodová cvičení v opoceném areálu, na to jsou jiná zavedená cvičiště.  Od štěňat začínám v honitbě přímo v místech budoucího výcviku. Poslušnost jako takovou děláme od začátku spolu s loveckými dovednostmi. 
Do výcviku přijímám psy od věku od 5 měsíců a to od úplných začátečníků až po psy různých pracovních úrovní.
U mě trénují také psi, kteří přišli již na vysoké úrovni, psi kteří již mají různé typy zkoušek. 

Zájemce o budoucí výcvik se může objednat na první konzultaci i se štěňátkem mladším 5 měsíců, V této hodině ukazuji co se v budoucnu od psa bude požadovat. Tuto instruktáž předvádím s některým mým psem. Nejedná se o cílený výcvik se štěnětem, ale spíše o vysvětlení  jak pracovat od začátku se štěnětem, čeho se vyvarovat, aby mimino nezískalo špatné návyky.

Postup výcviků:
První výcviková hodina je seznamovací, kdy sleduji co pejsek umí a volím postup následného výcviku. 
Již na první hodině začínáme s aportem, klidovými disciplínami a poslušností.
Po prvních individuálních hodinách začíná pes pracovat ve skupině začátečníků, nebo mírně pokročilých. Je nutné aby si pes zvykl na skupinu psů a lidí, aby se naučil sledovat práci ostatních psů, aby se naučil to, jak se psi na disciplínách točí. Skupiny které u mě cvičí jezdí na výcviky v různé denní doby. Toto je nutné. Pokud pes cvičí jen odpoledne, může mít problém na zkouškách, které probíhají od rána a on není zvyklý na zátěž v dopoledních hodinách. 
Jakmile pes zvládne aport s činkou nebo dummy, přecházíme na zvěř pernatou. K tomu používám bažanty, kachny a případně holuby. Když pes zvládne aport s pernatou, začínám se srstnatou. Po zvládnutí všech těchto aportů začínáme s dohledávkami a následně s vlečkami. Jakmile počasí dovolí, cvičíme hladinu a přinášení z vody. Současně se všemi úrovněmi výcviku děláme vyhledávání, hledání, vystavení a další disciplíny podle rasy a typu zkoušek.

Výcviková lekce trvá od 1,5 hodiny až po 3 hodiny podle počtu psů. Při výcviku se také řídíme kondicí psa a případnou únavou psů. 
Pořádám-li  půldenní výcvik, pracujeme od 9 do 13 hodin, nebo od 14 do 18 hodin. Skupina je pro maximálně 6 psů ve skupině. Čas se může lišit s ohledem na roční období. 
Celodenní výcvik probíhá od 9 do 12 hodin, od 12 do 14 hodin je polední pauza na jídlo a odpočinek a výcvik pokračuje od 14 do 18 hodin. Celodenní výcvik je velmi intenzivní.